hig.sePublikasjoner
Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard-cite-them-right
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • sv-SE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • de-DE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Unique Bernoulli g-measures
Högskolan i Gävle, Akademin för teknik och miljö, Avdelningen för elektronik, matematik och naturvetenskap, Matematik. Uppsala University, Department of Mathematics. (Matematik)
Uppsala University, Department of Mathematics.
University of Warwick, Mathematics Institute.
2012 (engelsk)Inngår i: Journal of the European Mathematical Society (Print), ISSN 1435-9855, E-ISSN 1435-9863, Vol. 14, nr 5, s. 1599-1615Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We improve and subsume the conditions of Johansson and Öberg and Berbee for uniqueness of a g-measure, i.e., a stationary distribution for chains with complete connections. In addition, we prove that these unique g-measures have Bernoulli natural extensions. We also conclude that we have convergence in the Wasserstein metric of the iterates of the adjoint transfer operator to the g-measure.

sted, utgiver, år, opplag, sider
2012. Vol. 14, nr 5, s. 1599-1615
Emneord [en]
Bernoulli measure, g-measure, chains with complete connections
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:hig:diva-12919DOI: 10.4171/JEMS/342ISI: 000308126300009Scopus ID: 2-s2.0-84866052071OAI: oai:DiVA.org:hig-12919DiVA, id: diva2:552926
Tilgjengelig fra: 2012-09-18 Laget: 2012-09-17 Sist oppdatert: 2018-03-13bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Artikel i fulltext(386 kB)159 nedlastinger
Filinformasjon
Fil FULLTEXT02.pdfFilstørrelse 386 kBChecksum SHA-512
58ec466bda9b1a1585b0e9839e4602b22f14ec804962d91ec30976f9a595374cde4aa5310bfc78a94a42d4ff94845adae0ad73200e5442a0d3f94ab34af7612d
Type fulltextMimetype application/pdf

Andre lenker

Forlagets fulltekstScopus

Personposter BETA

Johansson, Anders

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Johansson, Anders
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Journal of the European Mathematical Society (Print)

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar
Totalt: 159 nedlastinger
Antall nedlastinger er summen av alle nedlastinger av alle fulltekster. Det kan for eksempel være tidligere versjoner som er ikke lenger tilgjengelige

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 138 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • harvard-cite-them-right
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • sv-SE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • de-DE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf